Instrumenty administracyjne polskiej polityki ekologicznej – wybrane aspekty
Аннотация
Przedmiotem podjętej w opracowaniu analizy były instrumenty administracyjne wykorzystywane w procesie realizacji polityki ekologicznej. Szczególną uwagę zwrócono na rolę i znaczenie pozwoleń emisyjnych, pozwoleń zintegrowanych, wodnoprawnych oraz na funkcjonujący system zarządzania środowiskiem( EMAS). Istotną kwestią, poddaną analizie z punktu widzenia administracji publicznej, była instytucja związana z przeprowadzaniem ocen oddziaływania na środowisko, w tym w szczególności ocen o charakterze strategicznym.
Ключевые слова
Полный текст:
PDF (English)Литература
Bukowski Z., Opinia o projekcie ustawy o udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko i o projekcie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw. Zmiany w systemie prawa ochrony środowiska, Biuro Analiz Sejmowych, Kancelaria Sejmu, Druki Sejmowe nr 767, 768.
Ekozarządzanie w Przedsiębiorstwie. Podręcznik, Centrum Informacji o Środowisku, Warszawa 2010.
Graczyk A., Instytucje rynkowe polityki ekologicznej. Teoria i praktyka, Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego, Wrocław 2013.
Górski M., Ochrona środowiska jako zadanie administracji publicznej, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 1992.
Haładyj A., Udział społeczeństwa w strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko jako instytucja prawa ochrony środowiska, Wydawnictwo KUL, Lublin 2015.
Jendrośka J., Nowa regulacja prawna dostępu do informacji i udziału społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocen oddziaływania na środowisko, „Prawo i Środowisko” 2008, Vol. 3(55).
Korzeniowski P., Instytucje prawa ochrony środowiska, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2010.
Pchałek M., Procedura strategicznych ocen planów i programów a oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięć, [in:] Wybrane problemy prawa ochrony środowiska, red. B. Rakoczy, M. Pchałek, Wydawnictwo Wolters Kluwer, Warszawa 2010.
Pchałek M., Behnke M., Postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko w prawie polskim i UE, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2008.
Poskrobko B., Poskrobko T., Zarządzanie środowiskiem w Polsce, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa 2012.
Radecki W., Instytucje prawa ochrony środowiska. Geneza. Rozwój. Perspektywy, Wydawnictwo Difin, Warszawa 2010.
Stelmasiak J. (red.), Prawo ochrony środowiska, Wydawnictwo LexisNexis, Warszawa 2010.
DOI: http://dx.doi.org/10.17951/bc.2018.3.31-46
Date of publication: 2019-07-15 10:25:41
Date of submission: 2019-01-17 10:38:53
статистика
показатели
Ссылки
- На текущий момент ссылки отсутствуют.
(c) 2019 Dorota Strus
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.